فقط چند ساعت تا پایان 20% تخفیف طراحی و ساخت تابلو باقی مانده است

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار و یا مغازه ات رو داری نگران قیمت نباش و همین الان با کارشناسان تابلوسازی نشان شهر تماس بگیر!!

تابلو فلکس

تابلوهای فلکسی یکی از قوی ترین راه های ارتباطی و بازاریابی هستند که این روزها اکثر کسب و کارهای در ارتباط مستقیم با ارباب رجوع عام برای معرفی حرفه خود از آنها استفاده می کنند.

این تابلو ها به دلیل ظاهر متفاوتشان نسبت به تابلو های نسل قبل که معمولاً از بنر یا مواد پلاستیکی ساخته می شدند، این روزها از طرفداران زیادی در طراحی تابلو مغازه برخوردار هستند.

شاید بتوان گفت که امکان نورپردازی در آنها نیز یکی از عواملی محسوب می شود که افراد زیادی را به ساخت چنین تابلوهایی برای کسب و کار خود ترغیب می کند زیرا استفاده از نور باعث می شود که تابلو در تاریکی شب ، زیباتر از روز خود را نشان دهد. موضوعی که در این مطلب به آن می پردازیم مراحل ساخت تابلو فلکسی است که قصد داریم در ادامه به صورت کامل و مفصل آن را شرح دهیم.

اگر بخواهیم این مراحل را به طور کلی تقسیم بندی کنیم ساخت تابلو فلکسی دارای چهار مرحله اصلی است . ابتدایی ترین مرحله آن طراحی تابلو می باشد ؛ پس از آن چاپ طرح مورد نظر در مرحله بعد است. پس از اتمام چاپ مرحله سوم ساخت قاب تابلو است و در نهایت آخرین مراحله از ساخت تابلو فلکسی به موضوع نورپردازی آن مربوط می شود.

مراحل ساخت تابلو فلکسی در چند مرحله زیر بیان شده است :

مرحله اول ساخت تابلو فلکس

طرح های تابلو به وسیله طراح و از طریق نرم افزار فتوشاپ به انجام خواهد رسید.

مرحله دوم ساخت تابلو فلکس

بعد از آماده کردن طرح آن را بر روی متریال فلکسی به وسیله دستگاه چاپ به چاپ خواهند رساند.

مرحله سوم ساخت تابلو فلکس

یک قاب از نوع پروفیل می باشد ، آماده و فلکسی را روی آن سوار خواهند کرد.

مرحله چهارم ساخت تابلو فلکس

بعد از ساخت و گذراندن مراحل نصب تابلو فلکسی لازم است آن را نورپردازی کنند نور این نوع از تابلو به دو صورت اجرا خواهد شد :

مراحل و فرآیند ساخت تابلو فلکسی
مراحل و فرآیند ساخت تابلو فلکسی

 نورپردازی تابلو فلکسی با مهتابی :

در مراحل نصب تابلو فلکسی مهتابی در اینجا نصب مهتابی بر روی ورق های گالوانیزه یا همان سینی مهتابی ، به شکل کشویی در قاب پروفیل جاسازی خواهد شد با نصب کردن پرژکتور بر روی تابلو یا نصب ال ای دی در پشت کار نورپردازی هم به پایان خواهد رسید.

 نورپردازی تابلو فلکسی از طریق ال ای دی :

در این روش یک فاصله بین متریال چاپ شده و زمینه فلزی تابلو به وجود خواهد آمد و لامپ های ال ای دی را در آنجا خواهند گذاشت.

یکی از چیزهایی که در مراحل نصب فلکسی مهم می باشد روکش های مورد استفاده در تابلو فلکسی خواهد بود

این روکش ها به دو شکل بر روی تابلو نصب خواهند شد :

  • روش اول ) سپری کلیپسی
  • روش دوم ) پرچی

تابلو فلکسی حدودا به سال 1375 بر می گردد در آن زمان این نوع تابلو به علت دارا بودن از نورپردازی از محبوبیت بالایی در بازار تابلو در مقابل بنر کسب نمود

طرح های این تابلو به وسیله استیکر و یا برچسب در رنگ ها مختلف بر روی متریال فلکسی چسبانده خواهد شد

کار کردن با استیکر و طراحی این تابلو و اجرا کردن علامت های موردنظر لوگوها کاری بسیار سخت بوده که با پیدایش پرینترهای فلکس استیکر از بین رفت.

نحوه تعویض چاپ تابلو فلکس چگونه است ؟

در بیان مراحل نصب تابلو فلکسی این تابلو به صورتی طراحی خواهد شد

که از چهار سمت دارای گیره هایی با عنوان کلیپس می باشند و با باز نمودن آنها به آسانی می توانید محتوای تابلو را عوض کنید.

بعد از اینکه محتوای تبلیغاتی به وسیله دستگاه چاپ شد در چهار سمت آن نوار استریپ یا استخوانی چسبانده خواهد شد

جنس این نوار از نوع پلاستیک می باشد و ضخامت آن دو سانتی متر بوده است اکنون جهت اینکه فلکس نصب گردد

از چهار کلیپس استفاده خواهند کرد و کلیپس ها را بر روی نوار استخوانی نصب می نمایند .

مراحل نصب تابلو فلکسی برای اینکه انجام شود احتیاج به یک کلاف آهنی خواهد داشت برای این کار از یک قوطی که نوعی پروفیل آهنی می باشد استفاده خواهد شد

تمام تابلو فلکسی از هر چهار سمت به وسیله سپری های آلومینیومی در درون قوطی آهنی پرچ خواهد شد و هم چنین جنس سینی مهتابی از ورق گالوانیزه سفید می باشد

مهتابی و ترانس هر دو بر روی این ورق جای خواهند گرفت سینی هم در درون کلاف آهنی قرار داده می شود.

طراحی و چاپ فلکسی

تابلو فلکسی
تابلو فلکسی

همانطور که گفتیم مراحل و فرآیند ساخت تابلو فلکسی را می توان به چهار دسته اصلی تقسیم بندی کرد.

اولین مرحله ای که استارت کار را می زند انجام طراحی تابلو است. شاید بتوان گفت این مرحله یکی از مهمترین قسمت های کار است زیرا تابلویی که زیبا طراحی نشده باشد نمی تواند نظر مخاطب را جلب کند و استفاده از بهترین نورپردازی ها و زیباترین قاب ها نیز نمی تواند تاثیر زیادی در جلب نظر مشتریان بگذارد.

در تابلو سازی ها عموماً کار به این شکل انجام می شود که در مرحله اول مشتری طرح خود را به صورت کلامی به مسئول طراحی گرافیکی مجموعه می گوید و او مسئول طراحی تابلوی مشتری خواهد شد ( البته در برخی مواقع مشتری طرح خود را به صورت فایل طراحی شده به مجموعه ارائه می کند که در این صورت تمام مسئولیت آن بر عهده ایشان خواهد بود).

پس از اینکه مسئول امور گرافیکی مجموعه ، طراحی تابلو را با استفاده از انواع نرم افزارهای طراحی و گرافیکی به پایان رساند ، این طرح به مشتری نشان داده می شود و در صورت تایید او به دومین مرحله از مراحل ساخت تابلو فلکسی وارد می شویم.

پس از آنکه طرح به تایید مشتری رسید عملیات چاپ فلکس بر روی فلکسی خام آغاز می شود. این کار با استفاده از انواع دستگاه های چاپ فلکسی انجام می گیرد. لازم به ذکر است که چگونگی طراحی تابلو با چگونگی چاپ آن رابطه مستقیمی دارد ؛ به این شکل که باید در هنگام طراحی به این موضوع دقت شود که از چه رنگ هایی استفاده می شود .

استفاده از برخی رنگ ها در مانیتور کامپیوتر بسیار زیبا جلوه می کند اما ممکن است پس از چاپ مشاهده کنید که رنگی که چاپ شده آن چیزی نیست که مد نظرتان بوده است! این موضوع به دلیل تفاوت سیستم های رنگ بندی کامپیوتر ها و دستگاه های چاپ است که گاهی باعث پیش آمدن چنین موضوعاتی می شود و چاره آن سپردن کار طراحی تابلو به فردی است که توانایی و تخصص لازم را داشته باشد.

ساخت فریم و نورپردازی در مراحل و فرآیند ساخت تابلو فلکسی

در سومین مرحله از مراحل ساخت تابلو فلکسی باید اقدام به ساخت قاب تابلو یا فریم آن کنیم. این قاب بر اساس اندازه هایی که مشتری درخواست کرده و فلکسی مورد نظر نیز در همان ابعاد چاپ شده است ساخته می شود. این قاب ها اغلب کامپوزیت می باشند.

پس از ساخت فریم سپری از جنس PVC برای زیرسازی قاب مورد نظر نصب می گردد. پس از انجام این کار و وقتی که قاب تابلو به صورت کامل ساخته شد ، نوبت به آخرین مرحله از ساخت تابلو فلکسی یعنی نورپردازی می رسد.

در مورد نورپردازی باید بگوییم که این کار تا همین اواخر با استفاده از لامپ های مهتابی صورت می گرفت ، اما از آنجایی که کیفیت نور و روشنایی این لامپ ها مطلوب نبودند و همچنین مصرف بسیار بالایی داشتند و در مدت زمان کوتاهی می سوختند ، صنعت تابلو سازی به سمت استفاده از تکنولوژی های پیشرفته تری مانند لامپ های SMD روی آورد.

روشنایی های SMD مصرف انرژی را تا سطح ۸۵ درصد کاهش می دهند و از کیفیت نور دهی و طول عمر بیشتری نیز نسبت به انواع روشنایی های دیگر برخوردار هستند.

پس از انجام این مرحله حال تنها یک کار لازم است و آن متصل کردن فلکسی چاپ شده بر روی قابی است که به اندازه آن آماده شده است. این تابلو پس از اتصال فلکسی به فریم برای استفاده آماده است و کافی است که منبع برق آن تامین شود و در جایی که از پیش برای آن تعیین شده نصب گردد.

نگران قیمت طراحی و ساخت تابلو نباش, ما کنارتون هستیم 🙂

راستی میتونی کارشناس حضوری رایگان هم درخواست کنی!!

کارشناسان خبره, شرکت بین المللی تابلوسازی نشان شهر در خدمت شما هستند تا با ارائه مشاوره رایگان و برآورد قیمت طراحی و ساخت بهترین تابلو تبلیغاتی به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی مفید

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار یا خدماتت رو داری اصلا نگران قیمتش نباش….

مشاوره رایگان دریافت کن
02188300886
09125725622

اشتراک گذاری این مطلب

برخی نمونه کار های ما
keyboard_arrow_up