تابلو پلاستیک و نئون پلاستیک

تابلو پلاستیک یکی از پر استفاده ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی می باشد به گونه ای که این نوع تابلو را می توان به عنوان نقطه ی عطف تابلوسازی دانست. همانطور که از نام این تابلو پیداست از پلاستیک در ساخت آن استفاده می شود.

جنس مرغوب و ماندگاری بالا و البته ضد آب بودن این نوع تابلو باعث شده است تا در اکثر تابلوهای فضاهای بیرونی یا به اصطلاح اوت دُر از تابلو پلاستیک استفاده شود که نمونه های آن را می توان در تابلو مغازه، تابلو صرافی و تابلو مطب پزشکی و بسیاری از مکان های دیگر که می خواهند کسب و کار و یا برندشان بیشتر به چشم بیاید استفاده می شود.

تابلو پلاستیک

سفارش طراحی بهترین تابلو پلاستیک

اگر به دنبال یک طراحی متفاوت و جذاب هستید که میتواند در تابلوهای پلاستیک منحصر به فرد باشد , با کارشناسان نشان شهر تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

تابلو پلاستیک

طراحی و ساخت انواع تابلو حروف برجسته پلاستیک

ساخت انواع تابلو حروف برجسته پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک و یا تابلو پلکسی گلاس را می توان جزء تابلوهای مدرن و زیبا نام برد که بیشتر تابلوسازان خارجی نیز از این نوع حروف استفاده می کنند. این نوع حروف انتخاب مناسب برای تابلو سردرب شرکت، تابلو مغازه مدرن، تابلو سوپر مارکت، تابلو داروخانه و … است. تابلو حروف برجسته پلاستیک برای کارهایی که نور اهمیت بالایی دارد توصیه می شود.

تابلو پلاستیک (تابلو نئون پلاستیک) عمدتاٌ از ورق های پلکسی گلاس تشکیل شده است که هم برای رویه حروف و هم برای لبه از آن استفاده می گردد. در بازار ایران مارک ها و برندهای مختلفی از پلکسی گلاس موجود می باشد ولی تعدای خاصی از آنها از کیفیت بالایی برخوردارند.

شرکت تابلوهای تبلیغاتی نشان شهر تابلوساز برتر تهران و یکی از مراکز ساخت و فروش تابلو حروف برجسته و تابلو مغازه مدرن و همچنین متخصص در طراحی تابلو پلاستیک به صورت سه بعدی در تهران می باشد.

از برندهای معتبر برای پلکسی گلاس می توان از برند سامیپکس، ایرلانگ، چوچن، بست نام برد که همگی ساخت کشور تایوان بوده و از مرغوبیت بالایی برخوردارند.

کاربردهای حروف پلاستیک

افراد و شرکت های مختلف برای موفقیت در زمینه تبلیغات خود، دست به استفاده از شیوه های مختلفی می زنند. از تبلیغات در شبکه های مختلف مجازی گرفته تا چاپ انواع بروشور و … همه و همه شیوه های مختلف تبلیغاتی هستند.

در این میان یکی از بهترین راه ها برای معرفی مغازه، شرکت، دفاتر اداری و … استفاده از تابلوهای تبلیغاتی است. امروزه بهره گرفتن از یک تابلو برای چنین موقعیت هایی بسیار گسترده شده است. یکی از انواع مختلف تابلوهای مورد استفاده، تابلو حروف پلاستیک است.

مشخصات تابلو پلاستیک

ورق های پلکسی عمدتاً در اندازه های 122*183 سانتی متر می باشند. ورق های پلکسی دارای رنگبندی متنوع بوده و ضخامت آنها از یک میل تا 20 میل موجود می باشد که برحسب نوع حروف و ساخت آن از ضخامت های مختلفی استفاده می گردد. ولی برای ساخت تابلو حروف برجسته پلاستیک (تابلو نئون پلاستیک) معمولاً از ضخامت 2.8 میلیمتر استفاده می شود. چرا که هم سبکتر است و هم دارای نور پردازی خوبی است.

در تابلو پلاستیک هیچ نوع فلزی بکار نرفته است و به خاطر نوع متریال و نور پردازی که دارد خیلی خوب می تواند ببینده را چه در روز و چه در شب جذب خود کند. همین امر باعث می شود بر خلاف حروف چنلیوم که فقط  از روبه رو نور دارند و یا حروف استیل که فقط نور از پشت دارند، هم از روبه رو و هم از بغل حروف روشن شده و باعث جذابیت بالایی نسبت به تابلوهای دیگر می شود.

تابلو پلاستیک
تابلو پلاستیک

ساخت تابلو پلاستیک

در ابتدا بعد از اینکه تابلو پلاستیک توسط طراحان حرفه ایی طراحی گردید، سطح روی تابلو پلاستیک که از جنس پلکسی گلاس می باشد توسط دستگاه لیزر برش می خورد. بعد از آن لبه های حروف نیز که آنها هم از جنس پلکسی می باشند برش خورده و آماده می گردند.

بعد از اتمام این مرحله، لبه های برش خورده توسط حروف سازان با تجربه و از طریق حرارت دادن به آن به خود حروف چسبانده می شود و به اصطلاح به حروف لبه می دهند.

روش های ساخت حروف پلاستیک

باید در نظر داشت که در ساخت حروف پلاستیک از دو روش برایه لبه دادان استفاده می شود:

حروف پلکسی لبه هندی و حروف پلکسی لبه کنشکاف هستند.

که در حروف لبه هندی، خود حروف و لبه ها همگی در یک سطح و مماس به هم مونتاژ می گردند ولی در کنشکاف لبه حروف به اندازه ضخامت ورق از سطح روی حروف بالاتر قرار می گیرد.

فرایند ساخت تابلو حروف پلاستیک

ساخت بیشتر تابلو های حروف پلاستیک توسط دست انجام می شود که همین موضوع باعث طولانی تر شدن فرآیند و مراحل ساخت نسبت به سایر روش ها می شود. ظریف کاری و توجه به جزئیات در ساخت تابلو حروف پلاستیک و البته میزان تجربه و مهارت استادکار تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کار دارد.

اما نگران نباشید ما در تیم نشان شهر استادکارانی را داریم که با سال ها تجربه در زمینه ساخت و طراحی تابلوهای تبلیغاتی بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورند.

تابلو پلاستیک

تفاوت حروف برجسته پلاستیک لبه هندی و لبه کنشکاف

تفاوت حروف برجسته پلاستیک لبه هندی و حروف برجسته پلاستیک لبه کنشکاف در مقاومت و استقامت خود حروف می باشند. بصورتیکه حروفی که قطر قلم بالایی دارد یا دارای ارتفاع زیادی است از لبه کنشکاف استفاده می گردد چرا که مقاومت حروف و لبه را بیشتر کرده و باعث می شود حروف خم نشده یا نشکند.

برای ثابت نگه داشتن حروف از متریالی به نام PVC استفاده می گردد که خود دارای ضخامت های مختلفی می باشد ولی در ساخت تابلو پلاستیک از ضخامت 8 یا 10 میل استفاده می گردد.

بعد از آنکه PVC هم به اندازه خود حروف برش خورد، SMD بر روی آن قرار می گیرند و در آخر هم خود حروف پلاستیک ساخته شده بر روی PVC مونتاژ شده و آماده نصب می گردد.

تابلو حروف برجسته پلاستیک ترکیبی

تابلو حروف برجسته پلاستیک (نئون پلاستیک) را می توان با متریال ها و حروف های برجسته دیگر ترکیب کرد و تابلو مدرن طراحی و ساخت.

 • حروف پلاستیک را می توان با حروف برجسته رینگی که از جنس استیل و یا فلز می باشد ترکیب کرد. رینگ استیل معمولا نقره ای یا طلایی استفاده می شود ولی در حروف برجسته رینگ فلزی تنوع رنگ بسیار بالایی وجود دارد. با ترکیب رینگ و حروف پلاستیک حروف جدید و خاصی ساخته می شود که براساس نوع رنگ پلاستیک استفاده شده در تابلو می توان رنگ رینگ و نورپردازی را مشخص کرد.
 • پلکسی وکیوم شده وقتی با پلکسی گلاس لبه داده شود حروف ترکیبی مدرن و جدیدی ساخته می شود. حروف وکیوم پلاستیک بسیار پرنور و از زیبایی بصری زیادی برخوردار است.
 • حروف پلاستیک ساخته می شود و روی آن حروف فلزی بصورت دوبل نصب می گردد.

خلاقیت در طراحی و ساخت تابلو پلاستیک بسیار بالاست و دست طراح و سانده برای ترکیب حروف پلاستیک با سایر متریال و روش های ساخت باز است.

همچنین حروف تابلو پلاستیک (نئون پلاستیک) را می توان بصورت دوبل با رنگ های متفاوت ساخت. تنوع در طراحی و ساخت تابلو پلاستیک بالا بوده. تابلوسازی نشان شهر با داشتن تیم طراحی متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی تابلو تبلیغاتی بصورت سه بعدی سعی در جلب نظر مشتریان خود را دارد.

تابلو پلاستیک رینگی
تابلو پلاستیک

قیمت تابلو پلاستیک و نئون پلاستیک

آیا می خواهید بدانید قیمت تابلو نئون پلاستیک در سال 1402 چند است یا میخواهید سفارش تابلو حروف پلاستیک را ثبت کنید؟ با کارشناسان نشان شهر تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

تابلو پلاستیک

مزایای تابلو حروف برجسته پلاستیک

 1.  نورپردازی زیبا، خاص و جذابیت بالا بخصوص در شب
 2.  نوردهی بالا تابلو پلاستیک نسبت به تابلوهای حروف برجسته دیگر
 3. مقاومت بالا در برابر گرما و سرما
 4. قیمت به مقرون بصرفه تابلو پلاستیک

تابلو حروف برجسته آگاما

یکی از تحولات صنعت تابلو سازی، حروف برجسته آگاما است. مهم ترین ویژگی این حروف برجسته نحوه نورپردازی آن است.

ورق پلکسی آگاما در رنگ های متفاوتی تولید می شوند که تمامی آنها دارای رنگی خاص و جذاب می باشند. ویژگی جالب این نوع ورق بدین شکل می باشد که با نورپردازی حروف ساخته شده، این نوع ورق ها در هر رنگی که باشند، رنگ SMD کار شده در حروف را به خود می گیرند.

به عنوان مثال اگر حروفی با پلکسی آگاما مشکی ساخته شود و SMD به کار رفته سفید باشد، تابلو حروف برجسته آگاما در حالت روشن رنگ سفید را از خود منعکس می کند و در حالت خاموش تابلو حروف برجسته آگاما به رنگ مشکی خواهد بود. در واقع با استفاده از این پلکسی می توانیم یک تابلو با دو رنگ متفاوت داشته باشیم.
به طور معمول تابلو حروف برجسته آگاما در طول روز و روشنایی هوا خاموش می باشند که در این حالت تابلو مورد نظر به رنگ پلکسی آگاما خواهد بود و بعد از روشن شدن ، تابلو به رنگ SMD کار شده تغییر رنگ خواد داد.

تابلو پلاستیک آگاما

سوالات متداول

پیشنهاد میکنم مطالب زیر رو هم بخونی , کمکت میکنه بیشتر با تابلو پلاستیک آشنا بشی....

تفاوت تابلو چلنیوم با تابلو حروف پلاستیک

تفاوت تابلو چلنیوم با تابلو حروف پلاستیک بین تابلو چلنیوم و نئون پلاستیک، تنها تفاوتی که وجود دارد، جنس لبه آنها است. جنس لبه حروف چلنیوم از آلیاژی خاص از فلز آلومینیوم بوده که دارای انعطاف­ پذیری بالا و ظاهری براق است. در صورتی که رویه کار از جنس پلکسی گلس میباشد، ولی در حروف...

حروف پلاستیک چیست؟

حروف پلاستیک چیست؟ تابلو پلاستیک یا حروف پلاستیک، حروف سه‌بعدی و برجسته هستند که از مواد پلاستیکی مختلفی مانند پلکسی گلاس، پلی‌کربنات، پلی‌استایرن و … ساخته می‌شوند. این نوع حروف به دلیل وزن سبک، مقاومت در برابر شرایط جوی، پایداری در برابر نور خورشید و همچنین قابلیت شکل دهی آسان و نصب سریع، در بسیاری...

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام به همه دوستان

  من رضا هستم و صاحب یک مغازه لباس فروشی در تهران هستم. مدتی پیش از شرکت تابلوسازی نشان شهر یک تابلو سردر مغازه سفارش دادم. تابلو بسیار زیبا و با کیفیت بود و من از آن بسیار راضی بودم.

  بعد از نصب تابلو، متوجه افزایش چشمگیر مشتریانم شدم. تعداد مشتریانم حدود 30% بیشتر شده است. این افزایش مشتریان باعث افزایش فروش من شده و من از این بابت بسیار خوشحالم.

  من از خدمات شرکت تابلوسازی نشان شهر بسیار راضی هستم و به همه دوستانم توصیه می‌کنم که از خدمات این شرکت استفاده کنند.

  پاسخ
  • آره خدایی منم یه تابلو پلاستیک ازشون سفارش دادم هم قیمتشون عالی بود هم یه تخفیف تپل گرفتم ازشون.

   پاسخ
  • منم تعریفشونو زیاد شنیدم و یه تابلو برای صرافی می خواستم , ولی متاسفانه چند روز پیش هرچی زنگ زدم شرکت جواب ندادن نمیدونم شاید تایم کاریشون نبود…

   پاسخ
   • شما چه ساعتی تماش گرفتین شاید وقت کاریشون نبوده …اما در هر صورت الان سیستم چت آنلاین راه اندازی کردن و در لحظه جواب میدن و میتونید سفارش انلاین طراحی تابلو بدید.

    پاسخ
 • سلام

  من یه مغازه سوپری توی پردیس دارم . مدتی پیش از شرکت تابلوسازی نشان شهر یک تابلو سردر مغازه سفارش دادم. تابلو بسیار با کیفیت و مقاوم بود.

  تابلو در برابر شرایط مختلف جوی مانند باران، برف و آفتاب بسیار مقاوم بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است. من از این بابت بسیار راضی هستم و به همه دوستانم توصیه می‌کنم که از خدمات این شرکت استفاده کنند.

  پاسخ
 • مجید انتظاری
  نوامبر 20, 2023 6:10 ق.ظ

  مدتی پیش از شرکت تابلوسازی نشان شهر یک تابلو سفارش دادم. تابلو بسیار زیبا و چشمگیر بود و توجه همه را به خود جلب می‌کرد.تابلو طراحی بسیار زیبایی داشت و از رنگ‌های بسیار جذابی استفاده شده بود. این تابلو باعث شد که مغازه من بسیار پربازدید شود.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.