فقط چند ساعت تا پایان 20% تخفیف طراحی و ساخت تابلو باقی مانده است

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار و یا مغازه ات رو داری نگران قیمت نباش و همین الان با کارشناسان تابلوسازی نشان شهر تماس بگیر!!

IMG 20230116 110812 384

تابلو راهنمای طبقات و تابلو راهنما ساختمان یکی از ضروری ترین محصولات در ساختمان ها و مخصوصاً ساختمان های اداری، آموزشی و… که دارای طبقات متعدد و اتاق های فراوان بوده به شمار می رود.

حتما برای بسیاری از دوستان و همراهان گرامی تا به حال پیش آمده که داخل یک اداره و یا مکان آموزشی بزرگ رفته و دچار سردرگمی شده اند.

این موضوع کاملا طبیعی است، زیرا هنگامی که برای اولین بار وارد چنین مکانی شده و با اتاق های بسیار زیادی روبرو شویم، نمی دانیم که برای چه کاری باید به کدام اتاق مراجعه کنیم. این موضوع ممکن است سبب اتلاف وقت بسیار زیادی در چنین مکان هایی بشود.

تابلو راهنما ساختمان تا حدود زیادی توانسته این مشکل را در ساختمان های بزرگ برطرف نماید. زیرا از درب ورودی تا آخرین طبقه و اتاق یک اداره یا محیط آموزشی تابلوی راهنمای طبقات نصب می شوند.

تابلو راهنمای طبقات کمک می کنند تا بتوان در کمترین زمان ممکن کار خود را انجام داده و محل را ترک کرد. این موضوع باعث صرفه جویی بسیار زیادی در وقت شده، زیرا در سال های اخیر وقت ارزش و اعتبار بسیار زیادی پیدا کرده و اتلاف وقت برای هیچ فردی خوشایند نمی باشد.

بهترین متریال ساخت تابلو راهنمای طبقات

تابلو راهنما استیل
تابلو راهنما استیل

برای ساخت تابلو راهنمای طبقات از مواد و متریال هایی مثل : پلکسی گلاس، آلومینیوم، کامپوزیت، ام دی اف و استیل استفاده می کنند که در ادامه به توضیح این متریال ها می پردازیم با ما همراه باشید :

پلکسی گلاس، بهترین متریال تابلو راهنمای طبقات

پلکسی گلاس دارای رنگ بندی بسیار متنوعی بوده و می توان از رنگ های مورد نیاز و دلخواه برای ساخت انواع تابلو استفاده کرد.

پلکسی گلاس دارای طول عمر طولانی بوده و این موضوع می تواند برای استفاده از این تابلو ها اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

آلومینیوم

آلومینیوم یکی از فلزاتی به شمار می رود که دارای خواص بسیار زیادی است. برای مثال می توان گفت آلومینیوم در برابر رطوبت مقاومت بسیار زیادی داشته و از طرفی جلوه بسیار زیبا و دکوراتیو دارد. بدین ترتیب می توان از آلومینیوم برای ساخت راهنمای طبقات داخل و خارج از ساختمان استفاده کرد.

کامپوزیت

تابلو راهنما کامپوزیت
تابلو راهنما کامپوزیت

کامپوزیت از دیگر متریالی به شمار می رود که در ساخت تابلو راهنما کاربرد بسیار گسترده ای دارد. از مهمترین ویژگی های کامپوزیت می توان به شکل ظاهری بسیار مناسب آنها اشاره کرد. علاوه بر شکل ظاهری، مقاومت بسیار خوب این مواد در برابر عوامل مختلف محیطی باعث شده تا به هیچ عنوان دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشوند.

بدین ترتیب هم در فضای باز و هم در داخل ساختمان های بزرگ می توان از کامپوزیت برای تولید این تابلوها استفاده کرد.

MDF

ام دی اف یکی از متریالی است که از نظر ظاهری دارای کیفیت بسیار خوبی بوده و تابلو هایی که با استفاده از ام دی اف ساخته می شوند دارای خصوصیات ظاهری بسیار مناسبی هستند. البته ام دی اف در برابر رطوبت مقاومت چندان زیادی ندارد، بدین ترتیب بهتر است در قسمت های داخلی ساختمان از تابلو های با جنس ام دی اف استفاده شود.

استیل

استیل یا همان فولاد ضد زنگ از جمله متریال بسیار پر کاربرد در صنعت تابلو سازی به شمار می رود. تابلو راهنمای طبقات را می توان با ورق های استیل تولید و مورد استفاده قرار داد. زیرا استیل هم زیبایی خاصی داشته و هم در محیط های باز قابل استفاده می باشد.

این موضوع به خاطر ضد زنگ بودن ورق های استیل می باشد. فولاد با وجود کروم و مولیبدن تبدیل به استنلس استیل می شود. لازم به ذکر است که در برخی از تابلو های استیلی نیاز است تا با برش لیزری و برش سی ان سی و حکاکی طرح مورد نظر را اجرا کرد تا با زیبایی هرچه تمام تر تابلو دیده شود.

تابلوهای راهنما به صورت ترکیبی نیز قابل تولید می باشند. برای این کار می توان دو نمونه از مواد اولیه را به صورت خلاقانه با هم ترکیب کرده تا یک تابلوی زیبا و با کیفیت تولید شود.

نکات مهم برای ساخت راهنمای طبقات

تابلو راهنمای دیواری
تابلو راهنما با زمینه کامپوزیت مسی

درج علائم بین المللی

اولین نکته ای که می توان در هنگام ساخت راهنمای طبقات به آن توجه کرد، درج علائم بین المللی برای المان های ضروری است. برای مثال راه پله، دستشویی و… در کل دنیا دارای علائم خاصی بوده، تا مخاطب بتواند در مواقع ضروری به راحتی آنها را پیدا کند.

پیشنهاد ما: سفارش ساخت تابلو سردر مغازه

انتخاب فونت مناسب برای راهنمای طبقات

برای نوشتن علائم و توضیحات مختلف بر روی تابلو راهنمای طبقات، باید از فونت هایی استفاده شود که خوانا هستند. بدین ترتیب مخاطب می تواند در کمترین زمان ممکن عبارت روی تابلو را بخواند. این موضوع در هنگام اضطرار اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند.

تناسب ابعاد تابلو با ساختمان

در برخی موارد مشاهده می شود تابلو راهنمای طبقات بسیار بزرگ بوده در حالی که ساختمان ابعاد بسیار بزرگی ندارد. بر خلاف این موضوع در برخی موارد نیز در ساختمان های بزرگ تابلو هایی با ابعاد بسیار کوچک نصب می شوند. قبل از انتخاب ابعاد تابلو باید فضای ساختمانی که قرار است تابلو ها نصب شوند، بررسی شود.

چاپ با کیفیت تابلو راهنمای طبقات

کیفیت چاپ بر روی افزایش زمان استفاده از تابلو راهنمای طبقات تاثیر بسیار زیادی دارد. بدین ترتیب بهتر است از روش های مناسب برای چاپ استفاده شود.

امکان جابجایی تابلو طبقات

گاهی اوقات ممکن است در یک اداره و یا محیط دانشگاهی تغییراتی انجام شود. بدین ترتیب بهتر است تابلو راهنمای طبقات قابلیت جابجایی داشته باشد. در این صورت می توان در کمترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه ممکن این تابلو ها را جابجا کرده و در محل مناسب نصب کرد.

امکان تغییر چاپ تابلو طبقات

تابلو راهنمای طبقات مدرن را شرکت های سازنده به نحوی تولید می کنند که در صورت نیاز بتوان چاپ آنها را به سرعت و با صرف کمترین هزینه تغییر داد. این موضوع باعث می شود تا نیاز به صرف هزینه زیادی برای ساخت مجدد تابلو نباشد.

معمولا با توجه به اینکه متریال مورد استفاده برای ساخت این نوع تابلوها کمی گران قیمت هستند، ساخت مجدد ممکن است هزینه های بسیار بیشتری نسبت به چاپ مجدد تابلو ها داشته باشد.

کاربرد تابلو راهنما

تابلو راهنمای طبقات دارای کاربردهای بسیار وسیع و گسترده ای می باشد. در تمام ادارات نصب چنین تابلو هایی ضروری است. زیرا هر فردی که وارد اداره می شود با یک بخش از اداره کار داشته و نیاز است تا بخش های مختلف با تابلو های مناسب مشخص شوند. دانشگاه ها، بیمارستان ها، درمانگاه ها و… از دیگر مکان هایی بوده که نیاز به نصب تابلو دارند.

قیمت تابلو راهنمای طبقات

باتوجه به نوسانات ارزی و متفاوت بودن سبک و سلیقه مشتریان از ذکر قیمت تابلو راهنمای طبقات بصورت ثابت معذوریم.

نگران قیمت طراحی و ساخت تابلو نباش, ما کنارتون هستیم 🙂

راستی میتونی کارشناس حضوری رایگان هم درخواست کنی!!

کارشناسان خبره, شرکت بین المللی تابلوسازی نشان شهر در خدمت شما هستند تا با ارائه مشاوره رایگان و برآورد قیمت طراحی و ساخت بهترین تابلو تبلیغاتی به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی مفید

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار یا خدماتت رو داری اصلا نگران قیمتش نباش….

مشاوره رایگان دریافت کن
02188300886
09125725622

اشتراک گذاری این مطلب

برخی نمونه کار های ما
keyboard_arrow_up