فقط چند ساعت تا پایان 20% تخفیف طراحی و ساخت تابلو باقی مانده است

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار و یا مغازه ات رو داری نگران قیمت نباش و همین الان با کارشناسان تابلوسازی نشان شهر تماس بگیر!!

IMG 20230116 110812 384 1

تابلو راهنما یکی از تجهیزات تبلیغاتی و اداری بوده که در معرفی، هدایت افراد و مخاطبین و تکریم ارباب رجوع، نقش بسزایی دارد. همچنین در اماکن بزرگ مانند بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها برای جلوگیری از سردرگمی افراد، تابلو راهنما نصب می‌شود.

نصب این تابلوها موجب پرسش‌های کمتر مراجعه کنندگان از مسئولین یک ساختمان و مجتمع شده و در صرفه‌جویی وقت و انرژی افراد بسیار حائز اهمیت است. با جابجا شدن اتاق‌های یک شرکت، میتوان به راحتی تابلوی راهنما را نیز جابجا کرد و نیازی به صرف هزینه‌های اضافی نیست.

تابلو راهنما از جلمه تابلوهایی هستند که برای معرفی و راهنمایی مکان‌های عمومی، خیابان‌ها، ساختمان‌های اداری، تجاری، فروشگاه‌ها و معرفی بخش‌های متعدد موجود در اماکن عمومی و خصوصی بکار می‌روند.

افراد زمانی که وارد یک فضای بزرگ تجاری یا ادرای و یا مکان‌هایی نظیر ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، سالن‌های نمایشگاه‌ها و کنفراس‌ها می‌شوند طبیعتاً به دلیل وجود بخش‌ها و اتاق‌های متعدد دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند که در آن مکان به کدام سو حرکت نمایند تا به هدف خود برسند و مجبورند به بخش اطلاعات مراجعه نموده و یا از افراد حاضر سوال نمایند اما با وجود تابلوهای راهنما و معرفی مکان‌های مختلف موجود در یک بخش، هر فرد به راحتی به بخش مدنظر خود رجوع می‌نماید.

با خرید و نصب تابلو راهنما در مکان‌های پرازدحامی که دارای بخش‌های متعدد است می‌توانید از اتلاف وقت ارباب رجوع ممانعت به عمل آورده و بازدهی یک مکان و خدمات رسانی را بالا ببرید، این تابلوها معمولا در ابتدای ورودی‌ها، سر در واحدها، قسمت لابی و در بخش‌های متعددی از راهروها یا سالن‌ها نصب می‌شوند.

ساخت انواع تابلو راهنما

تابلو راهنما کامپوزیت
تابلو راهنما کامپوزیت

برای ساخت تابلوهای راهنما از متریال‌های متعددی نظیر چوب، فلکسی، لایت باکس، پلکسی گلاس، آلومینیوم و کامپوزیت مانند تابلو کامپوزیت استفاده می‌شود و برای روشنایی تابلو sign از لامپ‌های smd بهره برده می‌شود. تابلو راهنما می‌تواند به صورت تابلو خطی، تابلو لیزری و تابلو چاپی مورد استفاده واقع شود که نوع انتخاب تابلو به مکان مدنظر، میزان نور مکان، بودجه و سلایق افراد بستگی دارد.

تابلو آویز

این تابلو به دلیل ارزان و شیک بودن، مشتری‌های زیادی داشته و میتوان آن را در ابعاد و اشکال متنوع طراحی کرد. همچنین نصب و جابجایی تابلو آویز بسیار آسان است.

تابلو راهنمای دیواری

این تابلو که بیشتر قسمت آن به دیوار نصب شده، در کنار در اتاق نصب می‌شود. ویژگی این تابلو این است که هم از دو طرف و هم از رو به رو واضح و خوانا است. محل نصب آن روی دیواری که دستگیره در در آن سمت قرار دارد است.

تابلو راهنمای عمودی

این تابلو برای راهنمای مسیر در ساختمان ها استفاده می‌شود. تابلو راهنمای عمودی طراحی‌های بسیار زیبا و مدرنی دارد.

تابلو راهنمای ایستاده

این تابلو که دارای طراحی مدرنی است، از صفحه کامپوزیتی با کیفیت ساخته می‌شود. این تابلو از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

تابلو راهنمای طبقات

تابلو راهنمای دیواری
تابلو راهنما با زمینه کامپوزیت مسی

این تابلوها در قسمت ورودی ساختمان، آسانسورها و طبقات نصب می‌شوند و مشخصات هر واحد را نشان می‌دهند. پلاک‌های ساین‌ها به راحتی جابجا می­‌شوند. لذا در صورت جابجایی واحد‌ها و اتاق‌ها، به راحتی می‌توان اطلاعات آن را روی تابلوی راهنمای طبقات، تصحیح کرد.

تابلو پیشنهادی: تابلو مغازه مدرن

تابلو شیشه‌ای

یکی از زیباترین و جدیدترین انواع تابلو راهنمای دیواری است که از دو شیشه، پروفیل آلومینیومی و کاغذی که حاوی اطلاعات موردنظر است، تشکیل شده است.

تابلو پرچمی

این تابلو راهنما بیشتر برای معابر شهری استفاده شده و معرفی ساختمان و مجموعه‌های مختلف می‌شود. همچنین در شهرک‌های مسکونی و صنعتی میتوان از این تابلوها استفاده کرد.

تابلو راهنما رومیزی

این تابلو کاربردهای زیادی دارد از جمله معرفی اشخاص، قیمت کالا، منوی غذا، دستورالعمل تجهیزات، شماره میز و منوی غذا. این تابلو رو به مراجعین نصب می‌شود.

تابلو اداری

تابلو اداری را شاید بتوان پر استفاده‌ترین و مرسوم‌ترین تابلو در میان انواع تابلو راهنما دانست. مدل‌های تابلو اداری را میتوانید در منوی تابلو راهنما و انتخاب هر یک از زیر مجموعه‌های آن بیابید.

موارد استفاده

 • راهنما ورودی اتاق‌ها و بخش‌های اداری (سر در اتاق‌ها)
 • راهنمای طبقات
 • راهنمای ایمنی
 • پلاک راهنما
 • راهنما بیمارستان

جنس تابلوهای راهنما

متریال تابلو راهنما می‌تواند از نوع چوب، پلکسی گلاس، پلاستیک، آلومینیوم و استیل باشد. تابلو راهنمای دیواری پلکسی گلاس یا اکرلیک، یکی از پرکاربردترین انواع تابلوها بوده که دارای قابلیت چاپ تمام رنگی و مستقیم است. این نوع تابلوها مزایای زیادی دارند، از جمله قابلیت شست و شو، قیمت پایین، طراحی و ساخت سریع، چاپ کریستالی، مقاوم نسبت به نور و تمام رنگی بودن.

از ویژگی‌های دیگر که میتوان در امر طراحی و ساخت تابلوهای راهنما آن را رعایت کرد، بحث به‌روزرسانی محتوای آن است. باید سعی شود این تابلوها به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شوند که در صورت تغییر کاربری بتوان برای مکان‌های جدید نیز از آنها استفاده کرد.

تابلو راهنما یکی از تجهیزات تبلیغاتی و اداری بوده که در معرفی، هدایت افراد و مخاطبین و تکریم ارباب رجوع، نقش بسزایی دارد. همچنین در اماکن بزرگ مانند بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها برای جلوگیری از سردرگمی افراد، تابلو راهنما نصب می‌شود. نصب این تابلوها موجب پرسش‌های کمتر مراجعه کنندگان از مسئولین یک ساختمان و مجتمع شده و در صرفه جویی وقت و انرژی افراد بسیار حائز اهمیت است. با جابجا شدن اتاق‌های یک شرکت، میتوان به راحتی تابلوی راهنما را نیز جابجا کرد و نیازی به صرف هزینه‌های اضافی نیست.

مشاوره در زمینه ساخت تابلو راهنما

در حال حاضر مجموعه لیزرپلاس قادر است تا انواع مختلفی از تابلوها را برای مشتریان خود طراحی و اجرا نماید، برای این منظور می‌توانید در صورتی که نیازمند به مشاوره در زمینه انتخاب و ساخت تابلو موردنظر خود هستید; با شماره‌های موجود بر روی سایت تماس بگیرید تا سایر مراحل تابلو سازی مربوط به سفارش مورد نظرتان هماهنگ شده و به مرحله اجرا درآید.

قیمت تابلو راهنما

قیمت تابلو راهنما
قیمت تابلو راهنما

در تعیین قیمت تابلو راهنما فاکتورهای زیادی مؤثر است. ازجمله این عوامل در زیر بیان‌شده است:

جنس متریال مصرفی و ابعاد تابلو راهنما؛ هر متریال قیمت متفاوتی دارد و هرچه اندازه تابلو بزرگتر باشد جنس مصرفی آن بیشتر می‌شود.

 • جنس متریال مورد استفاده
 • ابعاد تابلو
 • تعداد تابلوها
 • نوع طراحی تابلو
 • نوع ابزار مورد استفاده
 • نوع تابلو

علاوه بر این، مهمترین مسئله‌ای که انواع تابلوها را زیبا، جذاب و منحصربه‌فرد می‌کند، بحث خلاقیت در امر طراحی و ساخت انواع مختلف تابلوها ازجمله تابلو راهنمای طبقات می‌باشد. این امر با استفاده از ترکیب متریال‌های مختلف و یا استفاده از عناصر گرافیکی صورت می‌پذیرد.‌

نکات مهم در تابلو های راهنما

 • تابلو راهنما شماره طبقات می بایست در راستای دید مراجعین و در محل های ورودی به هر طبقه جانمایی و نصب شوند.
 • در مجتمع ها با فضای مشاعات نسبتا بزرگ نصب تابلو راهنما شماره طبقات امری است انکار ناپذیر.
 • این تابلو ها می توانند با فرمت و شیپ مستطیل،مربع ،دایره و یا چند ضلعی اجرا شوند.
 • در طراحی تابلو راهنما طبقات باید دقت نمود تا شماره طبقه علاوه بر زبان فارسی به زبان لاتین نیز درج شوند.
 • این تابلو ها می توانند به غیر از فرمت مذکور،به صورت حروف با برجستگی نیز بصورت مستقیم روی دیوار نصب گردند.
 • امکان اضافه نمودن نور پردازی با توجه به طرح و سایز در برخی از مدل ها امکان پذیر می باشد.
 • تابلو شهر رزومه بسیار درخشانی در امر تجهیز اماکن مسکونی،اداری و تجاری به این دسته از تابلو ها را دارد.
 • از دیگر تابلو های راهنما در اماکن مسکونی،تجاری و یا اداری می توان به تابلو علائم یا همان پیکتوگرام اشاره نمود.
 • این دسته از تابلو ها با طرح و نوشته مشخص کننده محل خاص و یا دسترسی خاص در مجتمع ها می باشند.
 • پیکتوگرام یا آیکون همان زبان تصویری بین المللی می باشد که گویای اسم یا مطلب در قالب تصویر هستند.
 • در ساخت تابلو های راهنما باید به تضاد رنگی متن مندرج و پس زمینه تابلو دقت نمود
 • تا شیواترین و گویاترین حالت را در انتقال مطلب به مراجعه کننده را داشته باشد.
 • نوع فونت،سایز،جانمایی و ترتیب نوشتاری به زبان ها و تصاویر مخلف ازمهمترین مواردی است که در طراحی یک تابلو راهنما می بایست رعایت نمود.
 • تابلوسازی تابلو شهر همواره سعی داشته تا در تمامی پروژه های اجرایی خود طرح
 • و متریال همسو با فضای داخلی و یا خارجی باشد تا با ایجاد یک ارتباط صحیح
 • و همگن علاوه بر زیبایی بخشی در عین حال کارایی تابلو ها را به حداکثر برساند.
 • همینطور همواره سعی داشته ایم تا طرح و فرمت اجرایی هر تابلو برای هر پروژه منحصر بفرد باشد.
 • زیرا بر این باوریم که تمامی جزئیات در یک تابلو ، زمینه هویت بخشی و برندینگ به آن مجموعه را فراهم می نماید.
 • پس همواره جهت تجهیز محیط پیرامون خود به این دقت داشته باشین که جزئیات
 • کلیات را خلق میکنند ، در انتخاب و گزینش نهایت دقت را به خرج دهید تا نتیجه کار هم به لحاظ فنی
 • استاندارد باشد و هم دلچسب به لحاظ بصری.

تابلو راهنما طبقات

تابلو راهنمای طبقات
تابلو راهنمای طبقات

تابلوهای راهنمایی طبقات یکی از اصلی‌ترین اجزای هر ساختمان و اداره‌ای هستند که برای هدایت و راهنمایی افراد در داخل ساختمان استفاده می‌شوند. این تابلوها معمولاً شامل نام طبقات و شماره اتاق‌ها هستند و باید به گونه‌ای طراحی شوند که افراد بتوانند با سهولت آنها را پیدا کنند.

برای ساخت تابلو راهنمای طبقات، ابتدا باید نام طبقات و شماره اتاق‌ها را با استفاده از یک نرم‌افزار طراحی و گرافیک طراحی کنید. سپس طرح را بر روی پارچه فلکسی چاپ کنید و آن را به یک قاب آلومینیومی محکم و مناسب برای نصب تابلو تعبیه کنید.

برای نصب تابلو راهنمای طبقات، باید ابتدا محل نصب تابلو را مشخص کنید. اگر تابلو را بر روی دیوار نصب می‌کنید، باید از مهره و پیچ مناسب استفاده کنید تا تابلو به دیوار بچسبد. در صورتی که تابلو را روی سقف نصب می‌کنید، باید از دستگاه‌های نصب سقفی استفاده کنید.

در نهایت، برای دیده شدن بهتر تابلوهای راهنمای طبقات، می‌توانید از روش‌های نورپردازی مناسب مانند نصب لامپ‌های LED پشت پارچه فلکسی استفاده کنید.

تابلو راهنمای طبقات

تابلو راهنمای طبقات وسیله ای مناسب برای مشخص کردن طبقات و واحدهای یک ساختمان اداری، تجاری، مسکونی و غیره است که به مراجعین برای پیدا کردن واحد مورد نظرشان، کمک کرده و یک مورد ضروری برای تکریم ارباب رجوع محسوب می شود.

تابلو راهنمای طبقات انواع مختلفی دارد اما وجه اشتراک همه آنها معرفی قسمت­های مختلف یک ساختمان است. لذا این تابلو یک مورد لازم و ضروری برای هر ساختمانی است.

انواع تابلوهای راهنمای ساختمان باید دارای جذابیت و زیبایی داشته باشد که در بدو ورود مراجعین، نظر آنها را جلب کند. البته خوانایی و واضح بودن آن نیز بسیار مهم است. نوشته های روی تابلو باید به گونه ای باشد که توسط افراد مختلف قابل خواندن باشد.

یک تابلو راهنمای طبقات که طبق استانداردهای روز دنیا طراحی شده باشد، از سردرگمی و آشفتگی مراجعین جلوگیری می کند.

تابلو باید در مکان مناسبی نصب شود، تا به سهولت قابل دیدن باشد. روی تابلوها، المان های مختلف راهنمای طبقات مانند شماره هر واحد، لوگو و نام شرکت، راه پله، سرویس بهداشتی، ورود، خروج، آسانسور، پارکینگ، انبار و غیره درج می شود.

تابلو پبشنهادی : تابلو پلاستیک

انواع تابلو راهنمای طبقات از لحاظ کاربری

 • تابلو راهنمای طبقات در ورودی اتاق ها و بخش های اداری
 • تابلو راهنمای دیواری ورودی اصلی
 • تابلوهای آویز راهنمای مسیر های مختلف یک ساختمان
 • تابلوهای راهنمای ایمنی مانند خروج اضطراری، شیر آتش نشانی، راه پله و آسانسور
 • پلاک های راهنما مانند پلاک واحد، واحد انبار، وسایل و تجهیزات ساختمان و غیره

انواع تابلو راهنمای طبقات از لحاظ جنس

 • پلکسی گلاس
 • شیشه ای
 • آلومینیومی
 • کامپوزیت
 • MDF
 • مولتی استایل
 • استیل
 • و انواع تابلوهای ترکیبی

ورق پلکسی گلاس

یکی از متریال هایی که امروزه استفاده فراوانی در ساخت تابلو راهنمای طبقات دارد، ورق پلکسی گلاس است.

این ماده ترموپلاستیکی به شکل ورقه ای است که رنگ بندی های متنوعی دارد. همچنین در انواع شفاف، مات، آینه ای و ترانسپارنت تولید می شود. برای ساخت تابلوهای از جنس پلکسی گلاس، از برش لیزر استفاده می شود. البته برش و حکاکی مولتی استایل و پین کات نیز انجام می شود.

مهمترین نکاتی که در طراحی و ساخت تابلو راهنمای طبقات باید رعایت شود:

 • درج المان های ضروری با استفاده از علائم بین المللی که در تمام دنیا به صورت مشترک استفاده می شود، مانند راهنمای راه پله ها و غیره
 • انتخاب فونت خوانا و ساده به طوری که همه سنین بتوانند از آن استفاده کنند
 • ابعاد مناسب با فضای در نظر گرفته شده در ساختمان
 • چاپ با کیفیت و مدرن به طوری که در یک نگاه نظر مراجعه کننده را جلب کند
 • یکپارچگی و هماهنگی تابلوها در رنگ، نوع فونت، اندازه و غیره در تمام طبقات و قسمت­های مختلف ساختمان
 • انتخاب تابلوهای راهنمای واحدها و اتاق ها با قابلیت جابجایی راحت و آسان

نگران قیمت طراحی و ساخت تابلو نباش, ما کنارتون هستیم 🙂

راستی میتونی کارشناس حضوری رایگان هم درخواست کنی!!

کارشناسان خبره, شرکت بین المللی تابلوسازی نشان شهر در خدمت شما هستند تا با ارائه مشاوره رایگان و برآورد قیمت طراحی و ساخت بهترین تابلو تبلیغاتی به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی مفید

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار یا خدماتت رو داری اصلا نگران قیمتش نباش….

مشاوره رایگان دریافت کن
02188300886
09125725622

اشتراک گذاری این مطلب

برخی نمونه کار های ما
keyboard_arrow_up