تابلو فلکسی

کارشناسان ماهر تابلوسازی نشان شهر با سالها تجربه عملی موفق در زمینه طراحی و ساخت بهترین تابلو های تبلبغاتی و اطلاع رسانی در خدمت شما هستند تا با کارشناسی رایگان حضوری و طراحی یک تابلو منحصر به فرد در ارتقاء کسب و کار شما سهیم باشند.

همین حالا سفارش طراحی تابلو بده و 20% تخفیف بگیر

طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی

طراحی و ساخت تابلو

سرویس و نگهداری تابلو تبلیغاتی

تعمیر و نگهداری تابلو

قیمت تابلو تبلیغاتی

طراحی تابلو با بهترین قیمت

نصب تابلو تبلیغاتی

نصب تابلو در بهترین موقعیت

بیا تا مختصر و مفید بهت بگم تابلو فلکس دقیقا چیه…؟

تواین ویدیو میتونی جواب این سوالات رو در مورد تابلو فلکسی پیدا کنی.

تابلو فلکسی چیه؟ قیمت تابلو فلکسی چنده؟ از کجا بهترین تابلو فلکسی رو سفارش بدم؟ بهترین شرکت طراحی تابلو مغازه کدوم شرکته؟

از من بپرس
کارشناس حضوری

در مورد تابلو فلکس بیشتر بدانید…

ساخت تابلو فلکسی

تابلو فلکسی به دو روش در زمینه تابلو تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد: 1) تابلو فلکسی پشت نوردار که نور بطور یکنواخت در کل تابلو روشن می شود  2) تابلو فلکسی بدون نور در مرحله اول، طراحی تابلو فلکسی توسط طراحان حرفه ایی انجام شده و بعد از آن از طریق دستگاه چاپ فلکس بر روی خود متریال فلکس چاپ می گردد. بعد از چاپ و خشک شدن فلکس نوبت ساخت فریم خود تابلو می رسد. در این مرحله یک قاب که از نوع پروفیل آلومینیوم است ساخته شده و فلکس بر روی آن قرار می گیرد.

روش فیکس کردن و نصب فلکسی بر روی قاب یا از طریق سپری کلیپس می باشد یا از طریق پرچ کردن. ساخت تابلو فلکسی، تابلو لایت باکس و … در ابعاد مختلف قابلیت اجرا را دارد.

در مرحله آخر نوبت به نور پردازی تابلو فلکسی می رسد. در این مرحله بر طبق اندازه تابلو، سینی هایی از جنس گالوانیزه خام ساخته شده و لامپهای فلورسنت و ترانس آنها بر روی این سینی ها قرار می گیرد و در خاتمه سینی ها به صورت کشویی بسته شده و در انتها دور تا دور تابلو را با فریم آلومنیوم می پوشانند .

تابلو فلکسی چیست؟

تابلوهای فلکسی از سالیان گذشته در صنعت تابلو سازی استفاده می‌شود. قیمت تابلو فلکسی فیس جایگاه بسیار مناسبی داشت . اما در سالیان اخیر با رونق استفاده از حروف برجسته و انواع تابلو کامپوزیت و تابلو چلنیوم ، جایگاه خود را از دست داده است.

در گذشته طرح های تابلو های فلکسی بر روی استیکر چاپ شده و استیکر ها بر روی متریال فلکسی چسبانده می‌شد. البته طراحی و چاپ استیکر و چسباندن بر روی تابلو فلکسی ساده نبود و بسیار وقت گیر و دقیق بود.

روش ساخت تابلو با استفاده از استیکر پس از ورود پرینتر های فلکسی منسوخ شد و تصاویر با استفاده از چاپگر های بزرگ فلکسی برای فلکسی چاپ و استفاده می‌شود و دیگر از استیکرها استفاده نمی گردد.

فلکسی بسیار پرکاربرد و مقرون به صرفه می باشد. متریال فلکسی در کشورهای چین و کره تولید می‌شود و بهترین نوع آن کره ای می باشد. انواع فلکسی چینی معمولاً ۱۸ اونس و فلکسی کره‌ای 20 اونس می باشد. در واقع متریال فلکسی به جنس اطلاق می شود که نور را از خود عبور داده و از جنس پلی اتیلن می باشد.

چاپ تابلو فلکس

فلکس متریالی است که دارای یک روکش ابریشمی و یک پوشش کوتینگ می باشد که همین باعث مقاومت در برابر اشعه خورشید و شرایط بد آب و هوایی می گردد. بعد از ورود دستگاه چاپ فلکس دیگر طرح و نوشته ها را بعد از طراحی بر روی فلکس چاپ کرده و باعث تغییر بزرگی در صنعت تابلوسازی ایران گردید.

تابلوهای فلکسی معمولا بصورت مکعبی، ریلی، سپری و اسکلت فلزی در بازار موجود می باشد و برای روشنایی آن از لامپهای فلورسنت استفاده می گردد.

تفاوت تابلو فلکسی با بنر چیست؟

تابلوهای فلکسی با بنر تفاوت دارد .یکی از عمده ترین تفاوت های بنر و تابلو فلکسی توانایی عبور از جنس فلکسی میباشد که بنر این امکان را ایجاد نمی کند .

در نتیجه برای تابلوهایی که نیاز به نور ندارند بنر مناسب است و می توان از بیرون پردازی نمود. اما جهت ساخت تابلوهای که درون آن نورپردازی می شود حتماً باید از فلکسی استفاده نمود.

فلکسی فیس معمولاً تیره تر از بنر چاپ می شود که به خاطر وجود لامپ مهتابی داخل تابلوهای فلکسی فیس می باشد تا تناسب نوری در هنگام شب داخل تابلو ایجاد گردد.

مزایای ساخت تابلو فلکسی

در سالهای اخیر تابلوهای فلکس را با تابلو چنلیوم یا نئون پلاستیک تلفیق می کنند بصورتیکه بکگراند کار همان تابلو فلکس است ولی قسمتهای نوشته یا لوگو که میخواهد بیشتر جلب توجه کند را برجسته کردند و بر روی فلکس قرار می دهند.

مزیت این گونه تابلوها بخصوص فلکسی در این است که فلکس چون بصورت چاپ می باشد. در نتیجه دست طراح باز بوده و می تواند طیف گسترده تری از طرحها و رنگها را استفاده نماید که باعث جذب بیشتر مخاطب می گردد.

ولی با همه این موارد تابلوهای فلکسی نسبت به سالهای قبل رونق خود را از دست داده که یکی از علتهای آن شاید تغییر سلیقه های مخاطب یا صاحبان مشاغل می باشد. و دلیل دیگر ان می تواند این باشد که تابلوهای دیگر همانند تابلو استیل و یا وکیوم می تواند انتخابهای بیشتری را چه از نظر طراحی و چه از نظر متریال در اختیار مخاطب قرار دهد و هم اینکه از نظر بصری هم حروف برجسته (حال از هر نوع متریالی که باشد) بیشتر می تواند در زیبایی تابلو نقش داشته یاشد.

ولی به نظر این مجموعه با رشد تکنولوژی در چاپ و هم در متریال، تابلوهای فلکسی هنوزم می توانند نقش خوبی در صنعت تابلوسازی ایران داشته باشند. بطوریکه با ساخته شدن دستگاهای چاپ پیشرفته تر و متریال های بهتر همانند چاپهای بک لایت، استیکر، تکست تایل، بنر و … می توان تابلوهای خیلی زیباتری با کیفیت خیلب بالاتری را تولید نمود که در ذیل به چند نمونه از بهترین نوع این تابلوها که به تابلو لایت باکس هم معروف هستند می پردازیم.

کاربرد فلکسی

فلکسی جنس متـریال تابلوهای فلکس است که بسیار پرکاربرد و مقرون‌به‌صرفه است؛ چراکه علاوه بر نورانی بودن تابلوهای فلکس، رویه فلکسی آن را می‌توان به‌راحتی تعویض نمود. از تابلو فلکسی می‌توان به‌عنوان تابلو سر درب، تابلو مغازه و شرکت‌ها، تابلو فروشگاه‌ها، و در تبلیغات محیطی، بیلبوردها و فضاهای نمایشگاهی استفاده نمود.
-معرفی تجارت وکسب وکار شما به صورت ویژه مخصوصا در نقطه خرید
-غرفه های نمایشگاهی
-فروشگاه و مراکز خرید
-هتل ها
-تابلوهای پیاده رو
– بیلبوردها

انواع تابلوهای فلکسی

چاپ فلکسی چینی ۱۸ اُنس و چاپ فلکسی كُره ای ۲۰ اُنس می باشند. بنر چینی و بنر کره ای گراماژی بین هشت اُنس تا سيزده اُنس می باشند.
تابلوهای فلکسی به شکل مکعب و در فرم‌های ریلی، سپری و اسکلت فلزی قابل ارائه است. همراه با پوشش فلکس و روشنایی داخل ساخته می‌شود و بسته به ظرافت و خلاقیت سازنده استفاده‌های گوناگونی در عرصه تبلیغاتی دارد.
تابلوهای فلکسی در دو نوع چاپ و استیکر عرضه می‌شود و ابعاد آن طبق محیط و سلیقه سفارش‌دهنده متغیر است. نور این تابلوها از لامپ‌های فلورسنت یا مهتابی تأمین می‌گردد و جایگزینی شایسته برای تابلوهای قاب پلاستیک است.

نکاتی در خصوص چاپ فلکسی :

 • گرماژ آن بین 18 تا 20 انس، و متناسب با نوع کاربرد و مقاومت در محل انتخاب شده مد نظر، نصب می گردد.
 • جنس مورد استفاده در تابلوهای فلکسی، فلکس است که بسیار مقرون به صرفه و پر کاربرد می باشد.
 • مقاومت بالایی آنها در برابر گرمای شدید و نور خورشید بوده، که باعث می شود این تابلوها در تمام مناطق و هرگونه شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند.
 • چاپ فلکسی و استفاده از آن برای دید از دور مناسب تر است.

مزایای چاپ فلکسی

از مزایای چاپ انواع فلکسی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • جذب نگاه مشتری
 • زیبایی ظاهری
 • سبک بودن
 • دید بهتر مخاطب
 • خاصیت نوردهی از پشت
 • چاپ در سایزهای مختلف
 • وزن کم و سبک بودن
 • عدم محدودیت در سایز
 • سرعت چاپ بالا
 • امکان چاپ تعداد کم
 • متنوع بودن از نظر جنس، ابعاد و تراکم
 • چاپ با بهترین وضوح و کیفیت بالا
 • مقاومت چاپ و جوهر، در مقابل عوامل محیطی
 • امکان استفاده در فضای داخلی و فضای خارجی
 • قابلیت استفاده از استند به صورت یک طرفه و دو طرفه
 • مقرون به صرفه و اقتصادی
 • قابلیت حمل
 • قابلیت تغییر طرح گرافیگی
 • نصب و راه اندازی و جمع اوری سریع و آسان
 • تنوع در انواع و ابعاد و طرح
 • طراحی با توجه به نیاز مشتری و سطح تبلیغاتی وسیع
 • محدود نبودن به فرم و قالب خاص ویژگی ها

چاپ بنر

بنر متریال است که از جنس پلاستیک تهیه شده است و عموما در فضاهای بیرون استفاده می شود. به همین دلیل نسبت به بقیه چاپ ها همانند پلات، لمینیت و همچنین پوستر در ابعاد بزرگتری مورد استفاده قرار می گیرد. تابلوهای بنر در هر طرح و هر سایزی با دستگاههای چاپی انجام می شود که قیمت پایین تری دارد. به همین دلیل باعث شده است که قیمت ارزان تری نسبت به پلات، لمینیت داشته باشد .

مشخصات بنر

بنرها همگی از جنس پلاستیک بوده  و در برابر آب و هوا و هر گونه تغییرات دمایی مقاومت خوبی دارد . بیشترین متریال و مواد اولیه چاپ بنر از کشورهای چین و کره خریداری می شود. ولی متریال کره ایی از کیفیت چاپ بهتر و مقاومت بیشتری نسبت به هم نوع چینی خودش برخوردار می باشد. عمدتا تفاوت تابلوهای بنر با الباقی تابلوهای چاپی در این است که بنر از خود نور را عبور نمی دهد لذا در هنگام شب از دید خوبی برخوردار نیست و بیشتر در رویدادهای فرهنگی، یا درمکان هایی که بطور موقت می خواهند یک تابلو بزنند، مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ استیکر

چاپ استیکر یا چاپ ونیل در واقع متریالی نازک می باشد از جنس pvc که پشت آن دارای چسب است ، ضد آب و قابل شستشو می باشد و دارای مقاومت بالایی در برابر پارگی دارد. این نوع چاپ به دلیل فرم برچسبی ویژگی نصب راحت بر روی سطوح مختلف بخصوص شیشه را دارد.

امروزه کاربردهای مختلفی چه در صنعت چاپ و چه در صنعت تابلوسازی دارد. در صنعت تابلوسازی از استیکر معمولا برای ساخت لوگوهایی که امکان ساخت آنها نیست یا در ابعاد کوچکتری هستند مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به خاطر تنوع  در رنگ های استیکر معمولا بر روی حروفی مانند حروف چنلیوم  یا نئون پلاستیک یا تابلو وکیوم مورد استفاده قرار می گیرد.

به طوری که سطح روی حروف از پلاستیک 3 میل شیری استفاده میشود و بر روی پلاستیک استیکر مورد نظر را می چسبانند. و چون که استیکر خود دارای دو نوع روز رنگ و شب رنگ می باشد در هنگام روشن کردن حروف یا لوگو  استیکر نور را از خود عبور داده و باعث تغییر رنگ حروف یا لوگو می شود.

ویژگی تابلوهای فلکسی فیس

تابلوهای فلکسی فیس ویژگی منحصر به فردی دارد که هنوز مورد توجه بسیاری از افراد و مغازه داران و صاحبان صنایع قرار دارد. تابلو فلکسی فیس علاوه بر نورانی بودن و قابلیت عبور نور امکان تعویض روی فلکسی قاب تابلو فلکسی فیس را دارد. از این خصوصیت می‌توان جهت تغییر طرح های تابلو های فلکسی با توجه به مناسبت های مختلف استفاده نمود.

یکی از مزایای بسیار منحصر به فرد تابلو فلکسی مقاومت آن در برابر شرایط مختلف محیطی و باد و باران و آفتاب و گرما و سرمای شدید می باشد. همین ویژگی باعث شده تا در مناطق مختلف آب و هوایی در شهرهای مختلف و در محصولات و فروشگاه های متنوع استفاده گردد. ویژگی دیگر تابلو فلکسی فیس قابلیت عبور نور و نورپردازی از درون تابلو می باشد.

قیمت طراحی و ساخت تابلوهای ما رو مقایسه کنید!

پول خوب است , اما نحوه به دست آوردنش از همه چیز برای ما مهم تر است .اگر میخواهید یک تابلو منحصر به فرد با قیمتی منصفانه و منطقی داشته باشید پیشنهاد میکنم قیمت طراحی تابلو شرکت نشان شهر را با سایر شرکت ها مقایسه کنید.

قیمت تابلو تبلیغاتی

طراحی تابلو تبلیغاتی با بهترین قیمت

کارشناسان تابلوسازی نشان شهر آماده ارائه مشاوه رایگان هستند.تماس بگیرید…

متریال اورجینال و مطمئن

با کمترین قیمت بهترین تابلو رو داشته باش

ما در نشان شهر به فکر جیب شما هستیم تا با کمترین قیمت یک تابلو با بهترین متریال داشته باشید.

تابلوسازی نشان شهر
سفارش بهترین تابلو

بیا چند تا نمونه کار قشنگ از تابلو فلکس که نشان شهر ساخته رو بهت نشون بدم.

اگر هنوز در مورد تابلو فلکس سوال داری این مطالب میتونه کمکت کنه…

keyboard_arrow_up