تابلو بیمارستان

از دیگر سوابق مجموعه تابلوسازی نشان شهر میتوان به ساخت تابلو بیمارستان تهران و شهرستان و همچنین تابلو اورژانس ، تابلو داروخانه ، تابلو مراکز درمانی و … نام برد. در طراحی،ساخت و اجرای تابلوهای بیمارستان‌ مهمترین اصل داشتن دید خوب هم در روز و هم در شب می باشد. ساخت تابلوهای بیمارستان به رعایت نکاتی در ساخت بستگی داد.

تابلو بیمارستان

سفارش طراحی تابلو بیمارستانی+ قیمت 1402

جهت سفارش انواع تابلو بیمارستانی با کیفیت و دریافت قیمت طراحی تابلو بیمارستانی در سال 1402 با کارشناسان نشان شهر در تماس باشید.

نکات مهم در طراحی تابلو بیمارستانی

تابلو بیمارستان باید حروف بزرگ و خوانا داشته باشد. خواندن تابلو بیمارستان حتی توسط افرادی که دارای بینایی خوبی نیستند باید به سهولت انجام شود، چرا که عمده مراجعه کنندگان به بیمارستان افراد ناتوان و مریض می باشند لذا بایستی نام بیمارستان و خدمات آن خیلی راحت قابل خواندن باشند.

تابلو بیمارستان باید آنقدر واضح و مفید طراحی‌شده باشد که نیازی به رجوع به افراد مختلف نبوده و میزان استرس فرد مراجعه‌کننده را کاهش دهد و او را در سریع‌ترین زمان به مقصد خود برساند به علت فضای آلوده بیمارستان، تابلوهای بیمارستان باید تمیز بوده و ضدعفونی شوند تا قدرت دید بهتری به مخاطب دهند.

تابلوهای بیمارستان، تابلوهای مراکز درمانی، تابلو داروخانه و تابلو اورژانس باید دارای نور شب بوده و در تاریکی شب هم راهنمایی مفید برای مراجعین باشد، مانند تابلوهای خروج اضطراری و آسانسور دارای خط، سایز و رنگ  مناسب بوده و برای افراد در فاصله‌های دورتر نیز قابل خواندن باشد.

انواع تابلو بیمارستانی:

تابلو بیمارستان در انواع مختلفی تهیه و تدوین می‌شوند که در سه نوع اخباری ، آگاهی‌رسانی و هشداردهنده هستند.

از نمونه‌ تابلوهای بیمارستانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تابلوهای اخباری:

تابلوهای راهنمای مطب پزشکان که در بالای در اتاق یا کنار در اتاق نصب می‌شوند
تابلوهای بخش پذیرش
تابلو اتاق استراحت
تابلوهای اتاق عمل

تابلوهای اطلاع‌رسانی:

تابلوهای راهنمای طبقات
تابلوهای ساده ایستاده
تابلوهای مرتبط با کمک های اولیه و آتش سوزی
تابلوهای بخش آزمایشگاه ها

تابلو هشداردهنده :

تابلوهای ورود و خروج اضطراری
تابلوهای قسمت‌های خاص و حساس مانند بخش ایزوله
تابلوی نکشیدن سیگار ، با تلفن صحبت نکردن، ملاقات ممنوع , عدم امکان ورود حیوانات و ….
تابلو بیمارستان
طراحی انواع تابلو بیمارستان
تابلو

تابلو بیمارستان فرهیختگان (نما)

تابلو بیمارستان فرهیختگان با حروف فلزی ساخته و بر روی نمای بیمارستان نصب گردیده است. نورپردازی این تابلو از طریق پروژکتور در بالا و پایین ساختمان انجام گردید.

تابلو حروف برجسته فلزی به حروفی گفته می شود که عمدتاً از متریال فلز همانند ورق های آهن و یا آلومنیوم ساخته می شود و در تابلو ها یا مکانهایی بیشتر استفاده می گردد که ابعاد تابلو یا حروف خیلی بزرگ بوده و به خاطر استقامت نمی توان از حروفی همانند چنلیوم یا پلکسی استفاده نمود یا ساخت آنها هزینه زیادی داره همانند حروف استیل .

بنابراین در این مواقع از حروف فلزی استفاده می گردد. که هم مقاومت بالایی دارد و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه می باشد .

مزایای حروف فلزی به غیر از مقاومت بالا تنوع در رنگ و اندازه می باشد چون حروف فلزی بعد از ساخت بایستی رنگ شوند لذا می توان طرحها و رنگهای خیلی خاصی که دیگر تابلوها امکان ساختشون نیست را بوجود آورند البته برای دوام رنگ روی حروف بایستی از روش رنگ کردن کوره ایی استفاده کرد تا مقاومت رنگ در برابر شرایط آب و هوایی بیشتر باشد. رنگ به کار برده شده در تابلو فلزی رنگ الکترواستاتیک می باشد.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.