فقط چند ساعت تا پایان 20% تخفیف طراحی و ساخت تابلو باقی مانده است

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار و یا مغازه ات رو داری نگران قیمت نباش و همین الان با کارشناسان تابلوسازی نشان شهر تماس بگیر!!

17

به تمامی تابلوهای تبلیغاتی به خصوص تابلو مغازه که در آن حروف مختلف به صورت سه بعدی کار شده باشند تابلو حروف برجسته گفته می شود و در این رابطه نوع زمینه تابلو اهمیت چندانی نخواهد داشت. به طور کلی تابلو حروف برجسته دارای ساختار دو بخشی هستند.

بخش اول آن ها را دیواره یا لبه حروف تشکیل می دهد که باعث حجم بخشیدن به تابلو شده و آن را برجسته می کند.

بخش دوم رویه آن است، قسمتی که سطح حروف را می پوشاند. انواع تابلو حروف برجسته از سبک مدرن برخوردار هستند به همین دلیل می توان از آن ها برای انواع تابلو مغازه همانند تابلو رستوران، تابلو داروخانه، تابلو سوپرمارکت و … استفاده نمود. تابلوسازان حرفه ای در حال حاضر به ساخت این نوع تابلوهای تبلیغاتی می پردازند تا بتوانند نیاز گسترده کسب و کارهای مختلف پاسخگو باشند. این تابلوهای تبلیغاتی در ابعاد مختلف ساخته و در مکان های گوناگون نصب می شود.

تابلو حروف برجسته : حروف برجسته (3D) در واقع نوعی تابلو های تبلیغاتی هستند که با استفاده از موادی مانند پلاستیک، فلز یا چوب، سه بعدی شده و برای نمایش نام، لوگو و یا هر نوع تصویر دیگری، استفاده می شوند. این تابلو ها علاوه بر جذابیت بیشتری که به محل کسب و کار می بخشند، به دلیل دیده شدن بهتر توسط مشتریان، باعث افزایش فروش محصولات و خدمات می شوند. حروف برجسته معمولا با استفاده از نورپردازی و ماشین آلات CNC ساخته می شوند و به راحتی می توانند به اندازه و طرح دلخواه سفارش داده شوند.

تابلو حروف برجسته یا سه بعدی یک نوع تابلوی تبلیغاتی است که حروف آن به صورت برجسته و سه بعدی طراحی شده اند و بر روی سطح تابلو قرار می گیرند. ویژگی های تابلو حروف برجسته عبارتند از:

  1. جذابیت بصری: تابلو حروف برجسته به دلیل برجستگی و سه بعدی بودن حروف، جذابیت بصری بالایی دارد و مخاطب را به سمت خود جذب می‌کند.

بیشترین قابلیت دید: تابلو حروف برجسته بیشترین قابلیت دید را در مقایسه با دیگر نوع تابلوهای تبلیغاتی دارد. به دلیل برجستگی حروف، این تابلوها از هر زاویه‌ای قابل مشاهده هستند.

  1. مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوا: تابلو حروف برجسته معمولا از مواد مقاومی ساخته شده است که در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مانند باران، برف، آفتاب و… مقاومت بالایی دارند و در برابر آنها مقاومت می‌کنند.
  2. عمر طولانی: تابلو حروف برجسته عمر طولانی و بلندی دارد و نیاز به تعویض ندارد. این تابلوها به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی و همچنین استفاده از مواد مرغوب در ساخت، قابلیت دوام بالایی دارند.
  3. طراحی و انعطاف پذیری: تابلو حروف برجسته به دلیل ساختار سه بعدی و برجستگی حروف، قابلیت طراحی و انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و با توجه به نیازهای مختلف مشتریان، می تواند به شکل های متنوعی طراحی شود.

در طراحی و ساخت تابلو حروف برجسته تنوع مختلفی وجود دار که هر کدام از کیفیت خوبی برخوردار هستند. عمده تفاوت بین تابلوهای حروف برجسته، به دلیل شکل ظاهری و متریال مصرفی در ساخت آن می‌باشد. تابلو حروف برجسته با توجه به تنوع بسیار زیادی که دارند مناسب نیاز افراد با سلیقه‌های مختلف هستند. که این نوع تابلوها پرتقاضاترین تابلو مغازه موجود در بازار است.

با توجه به تقاضای بالای این نوع تابلو، صنعت برجسته‌سازی حروف نیز به سرعت در حال پیشرفت است. معمولا سفارش طراحی تابلو به صورت آنلاین انجام می شود. تابلو حروف برجسته کاربردهای بسیاری در ساخت تابلو شرکت ها، تابلو حروف برجسته ادارات، مجتمع تجاری، بیمارستان، داروخانه، مغازه ها و … دارد.

برجسته‌سازی تابلوهای تبلیغاتی فقط محدود به برجسته‌سازی حروف نمی‌شود و ساخت تابلوی زیبا و جذاب، ترکیبی از مهارت، تخصص، تجربه و خلاقیت می‌باشد. خلاقیت در طراحی تابلوهای تبلیغاتی مهم‌ترین عامل بین متخصصین طراحی و ساخت تابلو محسوب می‌شود.

مراحل ساخت انواع تابلـو حروف برجستـه

مشاوره و بازدید رایگان تابلو
مشاوره و بازدید رایگان تابلو در تابلوسازی نشان شهر

روش های ساخت انواع تابلو حروف برجسته به نوع تابلو و متریال مصرفی در تابلو بستگی دارد اما به طور کلی روش ساخت به شرح ذیل است.

در مرحله ی اول سفارش توسط طراحان متخصص با نرم افزارهای مربوطه طراحی می شود، نمونه اولیه برای مشتری ارسال شده و در صورت نیاز طرح ادیت شده و پس از تایید طرح توسط سفارش دهنده مرحله ساخت آغاز می شود.

طرح با متریال مخصوص حروف برجسته انتخاب شده توسط اپراتور دستگاه لیزر و cnc برش داده می شود، صفحه رویه کار آماده می شود و نوبت به ساخت حروف یعنی و لبه دادن حروف میرسد، که آن هم براساس نوع حروف برجسته انتخاب شده انجام می شود. بعضی از حروف برجسته به صورت دستی و برخی دیگر از حروف برجسته با دستگاه جوش لیزر و یا دستگاه خم ساخته می شوند.

مرحله بعد نوبت به نورپردازی حروف است، رنگ sms براساس ترکیب بندی کلی تابلو و یا رنگ پلکسی مصرفی برای رویه حروف مشخص می شود. pvc به ابعاد حروف برش خورده، pvc هم برای نگه داشتن حروف و نصب smd روی آن به کار می رود. در آخر حروف برایه نصب بر روی هر زمینه ای مانند کامپوزیت، سنگ و … آماده می شود.

تابلو حروف برجسته چلنیوم

برایه ساخت حروف برجسته چلنیوم رویه حروف که معمولا از جنس پلکسی گلاس می باشد با توجه به طرح با دستگاه لیزر برش داده می شود. بعد از برش نوبت به لبه دادن پلکسی می شود که لبه از جنس چلنیوم می باشد. لبه دادن حروف به دو روش دستی و دستگاه خم صورت می گیرد.

چلنیوم رنگ بندی و مدل های مختلفی دارد (لنیوم نقره ایی، چلنیوم طلایی، چلنیوم مات، چلنیوم براق و چلنیوم پانچی). در مرحله بعد PVC کار برش داده می شود و نوبت به نصب SMD برایه نورپردازی حروف می شود.

تابلو حروف برجسته پلاستیک

ساخت انواع تابلو حروف برجسته پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک و یا تابلو پلکسی گلاس را می توان جزء تابلوهای مدرن و زیبا نام برد که بیشتر تابلوسازان خارجی نیز از این نوع حروف استفاده می کنند.

در ابتدا بعد از اینکه تابلو پلاستیک توسط طراحان حرفه ایی طراحی گردید،سطح روی تابلو پلاستیک که از جنس پلکسی گلاس می باشد توسط دستگاه لیزر برش می خورد. بعد از آن لبه های حروف نیز که آنها هم از جنس پلکسی می باشند برش خورده و آماده می گردند.

بعد از اتمام این مرحله، لبه های برش خورده توسط حروف سازان با تجربه و از طریق حرارت دادن به آن به خود حروف چسبانده می شود و به اصطلاح به حروف لبه می دهند.

تابلو حروف برجسته استیل

تابلو حروف برجسته فلزی
تابلو حروف برجسته فلزی

تابلو استیل طلایی جزء یکی از زیباترین و مدرن ترین تابلوها می باشد،بر خلاف تصور عموم تابلو استیل و تابلو فلزی از قدیمی ترین تابلوهای تبلیغاتی محسوب می گردد. همانطور که از نام تابلو حروف برجسته استیل مشخص است بیشترین متریال استفاده شده برای ساخت ورق استیل می باشد. تابلو استیل برای تابلو مغازه در محیط داخلی و فضای باز مناسب است.

تابلو حروف برجسته استیل به خاطر وجود آلیاژ محکم و مقاوم فقط با دستگاهای مخصوص برش فلز یا استیل می توان برش داد و لبه های حروف را هم بعد از برش دادن به دو روش می توان مونتاژ نمود.

1) با استفاده از لحیم است

این کار به بصورت دستی انجام می شود و باید توسط استاد کار بسیار ماهر پرداخته شود.

2) بوسیله دستگاه جوش اتومات

که در سالهای اخیر از این نوع دستگاه بیشتر استفاده می گردد. و معمولا برای تمیز بودن و زیبا بودن حروف از همین روش استفاده می گردد. که از نظر زمان و هزینه به صرفه می باشد.همانطور که در مطالب فوق هم به آن اشاره کردیم تابلو حروف برجسته استیل از خود نور را عبور نمی دهند برای همین جهت نور پردازی از روش نور اندریک استفاده می گردد. در این روش بلوکهای SMD را داخل خود حروف چسبانده و خود حروف را هم با پایه های 2 سانتی به بکگراند متصل می کنیم. بطوریکه خود حروف از بکگراند 2 سانت فاصله داشته باشد.

هنگام روشن شدن تابلو استیل، نور به بکگراند خورده و یک هاله زیبا نور در اطراف حروف ظاهر می شود . و در حالت دیگر به جای پایه از یک ورق 10 میل شیری استفاده می گردد که اندازه نیم سانت از خود حروف بیرون زده و هنگام روشن شدن نور به پلکسی خورده و یک حاله زیبایی دور حروف شکل می گیرد.

تابلو حروف برجسته فلزی

تابلو حروف برجسته فلزی به حروفی گفته می شود که عمدتاً از متریال فلز همانند ورق های آهن و یا آلومنیوم ساخته می شود و در تابلو ها یا مکانهایی بیشتر استفاده می گردد که ابعاد تابلو یا حروف خیلی بزرگ بوده و به خاطر استقامت نمی توان از حروفی همانند چنلیوم یا پلکسی استفاده نمود یا ساخت آنها هزینه زیادی داره همانند حروف استیل .

بنابراین در این مواقع از تابلو فلزی استفاده می گردد. که هم مقاومت بالایی دارد و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه می باشد .

تابلو حروف برجسته فلزی انواع مختلفی دارد که نوع اول آن همانند حروف استیل هم سطح روی کار و هم لبه کار از فلز ساخته شده و بوسیله لحیم کردن مونتاژ می شود و نور پردازی آن نیز همانند حروف استیل می باشد.

نوع دوم آن سطح روی کار می تونه از جنس پلکسی باشه ولی لبه های حروف از جنس فلز همانند حروف چنلیوم ولی تفاوتش با حروف چنلیوم در مقاومت بالا و ساخت حروف بزرگ است.

نگران قیمت طراحی و ساخت تابلو نباش, ما کنارتون هستیم 🙂

راستی میتونی کارشناس حضوری رایگان هم درخواست کنی!!

کارشناسان خبره, شرکت بین المللی تابلوسازی نشان شهر در خدمت شما هستند تا با ارائه مشاوره رایگان و برآورد قیمت طراحی و ساخت بهترین تابلو تبلیغاتی به شما کمک کنند.

مطالب پیشنهادی مفید

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار یا خدماتت رو داری اصلا نگران قیمتش نباش….

مشاوره رایگان دریافت کن
02188300886
09125725622

اشتراک گذاری این مطلب

برخی نمونه کار های ما
keyboard_arrow_up