فقط چند ساعت تا پایان 20% تخفیف طراحی و ساخت تابلو باقی مانده است

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار و یا مغازه ات رو داری نگران قیمت نباش و همین الان با کارشناسان تابلوسازی نشان شهر تماس بگیر!!

نمونه تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن یکی از مهم‌ترین عناصر تبلیغاتی در مکان‌های عمومی است که به صورت چاپ دیجیتالی یا حتی پلاتر بر روی مواد مختلفی مانند چلنیوم، پلکسی، فلزی و غیره ساخته می‌شود. این تابلوها معمولاً شامل نام و نشانی مغازه، برند و لوگوی شرکت، محصولات و خدمات ارائه شده در مغازه و همچنین پیام‌های تبلیغاتی مختلفی هستند.

قیمت تابلو مغازه بستگی به اندازه، جنس و نوع چاپ دارد. برای مثال، تابلوهای پلکسی گران‌تر از تابلوهای چلنیوم هستند و چاپ دیجیتالی گران‌تر از چاپ سیلک‌استامپ می‌باشد. همچنین هزینه‌های طراحی و مشاوره نیز باید به قیمت نهایی افزوده شود.

تابلو سازی چیست ؟

در صنعت تابلوسازی باید چه اصولی را رعایت کرد ؟ هدف از ساخت یک تابلو چیست ؟ یکی از ابزارهای تبلیغاتی که حتی پس از گذشته دهه‌های بسیار زیاد، همچنان با بازار پر رونقی مواجه است، تابلو سازی تبلیغاتی است.

این صنعت تبلیغاتی، همواره به عنوان یکی از پیشرو ترین صنایع تبلیغاتی قلمداد می‌شود که از جمله بهترین و ایده‌آل‌ترین ابزارهای تبلیغاتی است.

شاید این سوال نیز برای شما پیش آید که چگونه ممکن است که این نوع از تبلیغات، تاثیرگذاری بسیار بالایی را در بر داشته باشند؟

تابلوهای تبلیغاتی قاعدتا به دلیل برخورداری از خصوصیات ویژه‌ای از جمله ابعاد بسیار بزرگ، طراحی‌های خارق‌العاده و بسیاری از موارد دیگر، حافظه‌ی بصری مخاطبین را هدف قرار داده و سبب می‌شود که نام برند تبلیغاتی مورد نظر، همواره در ذهن مخاطب، (برای مدت طولانی) باقی بماند.

اما برای اینکه بتوانید از این تاثیرگذاری برجسته بر روی مخاطبین بهره‌مند گردید، توجه به نکات بسیار مهم در اصول تابلو مغازه مدرن ، بسی حائز اهمیت بوده است.

مهم ترین اصول ساخت تابلو مدرن

تابلو مغازه مدرن
تابلو مغازه مدرن

وقتی تبلیغات بخشی از تلاش گسترده‌ی افراد را در زمینه‌ی ارائه‌ی محصولات و خدمات در بر گرفته است، توجه به انتخاب شایسته و کاربردی آنها، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

برای اینکه بتوانید از یک تابلوهای تبلیغاتی تاثیرگذار و مقرون به صرفه در بازار رقابتی بهره‌مند شوید، توجه به نکات زیر، قبل از اقدام به ثبت سفارش و تابلوسازی، حائز اهمیت بوده است. از جمله مهمترین اصول تابلو سازی عبارتند از:

طراحی در صنعت تابلو سازی

یکی از مهم ترین اصول و به نوعی اولین گام برای جلب توجه مخاطبین، انتخاب طراحی ایده‌آل و مناسب برای تابلو تبلیغاتی است.

لذا با توجه به اصول تابلوسازی ، می‌توان به نوعی مهمترین و اصلی‌ترین آنها را، طراحی تابلو تبلیغاتی در نظر گرفت. به جرات می‌توان گفت که: امروزه استفاده از این نوع تابلوها بر روی انواع تبلیغات تاثیرگذار مسلط بوده و به نوعی جنبه مهمی از چشم‌انداز تبلیغاتی شما، به شمار می‌رود.

لذا با در نظر گرفتن تاثیرات فوق العاده اصول طراحی بر روی جذابیت ظاهری و همچنین کیفیت تابلو سازی و مواردی از این قبیل، توجه به این اصول در هنگام سفارش و یا خرید تابلوهای تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

توجه به جنس و متریال تولید در تابلو سازی

همانطور که میدانید تابلوهای تبلیغاتی به عنوان یک رسانه تبلیغاتی منحصر به فرد و متمایز کننده شناخته شده‌اند که، می‌تواند یک چشم‌انداز تبلیغاتی فوق‌العاده را برای برند شما در بر داشته باشند.

اما به دلیل اینکه این نوع از تابلوها در برابر عوامل جوی مختلف قرار می‌گیرند، در صورت عدم برخورداری از جنس و متریال مطلوب و مناسب، می توانند به راحتی مورد آسیب و خرابی واقع گردند.

تابلو سازی چلنیوم :

نمونه تابلو ترمو وود
ساخت انواع تابلوهای زیبا – مدرن و حرفه ایی ترمو وود

به جرات می‌توان گفت: یکی از پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین انواع تابلو‌ها برای اهداف مختلف، استفاده از تابلو چلنیوم است.

این تابلوها در زمره مدرن‌ترین و شیک‌ترین انواع تابلوهای تبلیغاتی قرار گرفته‌اند، که به دلیل برخورداری از خصوصیات برجسته مانند: به کارگیری حروف بزرگ و جذاب، تنوع در نورپردازی، رنگ‌بندی مختلف و بسیاری از موارد دیگر مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که این نوع تابلوها در تنوع مختلفی نیز به بازار عرضه شده‌اند. انواع تابلوهای چلنیوم ساده، چلنیوم مکس، چلنیوم ستاره‌ای، تابلو کریستالی، چلنیوم الماسی، چلنیوم پانچی و غیره با برخورداری از خصوصیات ویژه، مورد استفاده‌ی بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته‌اند.

تابلوسازی پلکسی گلاس :

از انواع تابلو مغازه مدرن که توانسته است بخش عمده‌ای از صنعت بزرگ تابلو سازی را به خود اختصاص دهد، تابلو پلکسی گلاس می‌باشد. این نوع از تابلوها با بهره برداری از متریال تولیدی فوق العاده و مقاوم، به عنوان بهترین نوع تابلو سازی تبلیغاتی به شمار می‌روند.

در ساخت این نوع از تابلوها، از سبک‌های اصلی بهره‌برداری شده است که هر کدام از آنها می‌توانند تاثیر بسزایی بر روی کیفیت تولید این نوع از تابلوها، داشته باشند.

از جمله سبک‌های به کار برده شده در تولید این نوع تابلو مغازه مدرن، می‌توان به کنشکاف و لبه هندی اشاره نمود.

سبک کنشکاف : در این نوع از سبک‌ها، حروف دارای یک لبه با شیار سه میلیمتری هستند که لایه رویی تابلو پلکسی گلاس، داخل این شیار قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از حرارت، اقدام به مونتاژ نمودن آنها می‌نمایند.

سبک لبه هندی : در این سبک، حروف به صورت لب به لب لایه رویی مونتاژ شده و بر روی آن هیچ بیرون زدگی و یا شیاری وجود نخواهد داشت.

توجه به جنس و متریال تولید در تابلو مغازه مدرن

طراحان خلاق با به کارگیری ایده‌های نوین خود، در طراحی سبک‌های مختلف انواع این نوع از تابلو‌ها، توانایی‌های منحصر به فرد خود را به نمایش گذاشته‌اند.

لذا امروزه می‌توان این نوع از تابلوها را به شکل‌های مختلف اجرا نموده و شاهد جذابیت پیش از پیش آنها باشیم.

تابلو سازی ترموود :

کلمات و تصاویر از جمله قوی‌ترین ابزارها در تبلیغات تاثیرگذار به شمار می‌روند و به ترکیب این دو می توانید در تولید انواع تبلیغات جذاب و منحصر بفرد نقش موثزی داشته باشید.

اگر به دنبال ایجاد یک حس طبیعی و  جذاب در محل کار خود هستید، انتخاب تابلوهای ترموود، هرگز خالی از لطف نبوده است. از جمله مزایای فوق‌العاده در این نوع از تابلوها، می‌توان به:

  1. برخورداری از وزن بسیار سبک و ایده‌آل نسبت به انواع دیگر تابلوها
  2. برخورداری از عایق حرارتی
  3. دارای ثبات رنگی در برابر عوامل جوی مختلف
  4. برخورداری از مقاومت بسیار بالا
  5. برخورداری از ماندگاری بلند مدت
  6. عدم استفاده از مواد شیمیایی در تولید و بهره‌برداری از آنها

زیبایی نمای تابلوهای ترموود، بر کسی پوشیده نیست. لذا امروزه به دلیل طبیعی بوده، جذابیت ظاهری، انعطاف پذیری بسیار بالا و همچنین ماندگاری بلند مدت، اقدام به استفاده از آنها خواهند نمود.

تابلو سازی استیل

از دیگر انواع تابلو مغازه مدرن تولیدی که همواره از بازار گرمی در صنایع مختلف، برخوردار هستند، تابلوهای استیل می‌باشند. این نوع از تابلوها نیز در انواع پولیش خورده، خش دار، براق و یا مات به بازار عرضه شده‌اند که هر کدام از خصوصیات ظاهری بی‌نظیری برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که این نوع از تولیدات با توجه به نیاز مصرف کنندگان در انواع مختلف مناسب فضاهای داخلی و یا خارجی، طراحی و تولید می‌شوند.

نورپردازی و ابعاد تابلو سازی

یکی دیگر از عناصر بسیار مهم در اصول طراحی تابلو سازی، توجه به نورپردازی و همچنین ابعاد مناسب آن بوده است. نور پردازی در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از عناصر جدایی‌ناپذیر از استانداردهای تابلو سازی قلمداد شده است.

به جرات می‌توان گفت که: امروزه شاهد انواع بسیار زیادی از تابلوهای تبلیغاتی با بهره برداری از نور پردازی‌های مدرن و جذاب هستیم که، علاوه بر افزایش جذابیت تابلو ، سبب دو چندان شدن زیبایی چهره شهر نیز شده‌اند.

این نوع از نورپردازی‌ها با تکیه به برخی از اصول و قواعد بسیار مهم، طراحی و تولید شده‌اند. به این نحو که استفاده از لامپ‌های ال ای دی و یا اس ام دی در این نوع از تابلوها با تکیه به قوانین خاصی امکان پذیر بوده است.

لازم به ذکر است که در استفاده از این نوع لامپ‌ها باید به برخی از قواعد و مقررات توجه نمود. مواردی از جمله: مصرف کم و بهینه‌ی انرژی، برخورداری از قدرت نور بسیار زیاد و قابل توجه، ضد آب بودن آن‌ها، قابلیت نورپردازی جذاب و ایده آل آنها و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند در یک انتخاب هوشمندانه شما را همراهی نماید.

ابعاد تابلو سازی نیز از جمله مواردی است که از استانداردهای مهمی برخوردار می‌باشد. برای اینکه بتوانید علاوه بر جذابیت تابلو مورد نظر، محل کار خیره کننده و جذابی را در بر داشته باشید، انتخاب ابعاد مناسب برای این نوع از تابلوها نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

متن تابلو و جذابیت بصری آن

ساخت تابلو مغازه مدرن
ساخت تابلو مغازه مدرن

انتخاب متن تاثیرگذار و در عین حال بسیار کوتاه و مفید، برای تابلو مغازه مدرن نیز از جمله اصول مهم تولید جذاب آنها به شمار می‌رود.

امروزه با استفاده از خلاقیت‌ها و همچنین ایده‌های ناب بسیاری از افراد، شاهد انواع طرح‌ها و متون جذاب و خیره کننده هستیم که با ترکیب رنگ و تصویر بی‌نظیر، تصویر ذهنی به یاد ماندنی را در ذهن بسیاری از مخاطبین، حک خواهند نمود.

از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب، ثبت سفارش و خرید انواع تابلو مغازه مدرن، می‌توان به قیمت آنها اشاره کرد. افزایش و یا کاهش قیمت در نظر گرفته شده برای تابلو سازی ، وابسته به برخی از عوامل تعیین کننده به صورت مستقیم و غیر مستقیم بوده است.

از جمله مواردی که در یاخت تابلو مغازه مدرن بسیار تاثیرگذار هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

نوع تابلو : (مدل‌های مختلف تابلوها، به دلیل برخورداری از متریال تولیدی متنوع و همچنین بسیاری از ویژگی‌های خاص دیگر، از رنج قیمتی متفاوتی برخوردار هستند. لذا نوع تابلو تاثیر مستقیمی بر روی افزایش و یا کاهش تابلو سازی داشته است.)

نحوه ساخت و ابعاد : (از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی کاهش و یا افزایش قیمت تابلوها، توجه به ابعاد و همچنین نحوه‌ی ساخت آنها است. هرچه ابعاد بزرگتری را برای تابلو در نظر گرفته باشید، حتما هزینه‌ی بیشتری را نیز باید تقبل کنید.)

قطر حروف : (برجستگی‌های حروف، اشکال و اعداد به کار برده شده در تولید انواع تابلوها و همچنین سادگی و یا پیچیدگی آنها، می‌تواند بر روی افزایش و یا کاهش قیمت تابلوها، نقش مهمی داشته باشد.)

زمینه‌ی تابلو : برخی از تابلوها از زمینه‌های نور مخفی و یا طراحی‌های خاص برخوردار هستند که به نسبت زمینه‌های ساده، از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود.

نگران قیمت طراحی و ساخت تابلو نباش, ما کنارتون هستیم 🙂

راستی میتونی کارشناس حضوری رایگان هم درخواست کنی!!

کارشناسان خبره, شرکت بین المللی تابلوسازی نشان شهر در خدمت شما هستند تا با ارائه مشاوره رایگان و برآورد قیمت طراحی و ساخت بهترین تابلو تبلیغاتی به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب پیشنهادی مفید

اگر قصد طراحی و ساخت تابلو برای کسب و کار یا خدماتت رو داری اصلا نگران قیمتش نباش….

مشاوره رایگان دریافت کن
02188300886
09125725622

اشتراک گذاری این مطلب

برخی نمونه کار های ما
keyboard_arrow_up